Zkusme změnit názor

18. srpna 2016 v 18:58 | Markéta
Včera jsem mluvila s kamarádkou: "Jak sis mohla něco takového myslet?" ptala se vyčítavě. Stačilo si přitom sednout a jedna s druhou si upřímně promluvit a věci se daly do pořádku. Setkáváme se s tím každý z nás. Tisíce malých nedorozumění, jen protože domýšlíme a nekomunikujeme. Trpíme předsudky a bojíme se, co si o nás kdo bude myslet. Něco se stane a my místo rozvážného klidu jen přiléváme oleje do ohně. Rozvíjíme nesmyslné fantazie a naše rozbouřená mysl volá: "Ten soused mě jistojistě nezdraví proto, že mu nejsem sympatická," bručím naštvaně a silně se mě to dotýká. Jsme tvořiví a v tomto směru jsme schopni určitě přijít i na něco mnohem lepšího a košatějšího. Najdeme důvod, který dá našim představám a skutkům správný směr a cíl. "Říkala jsem ti to, určitě si na mě stěžoval," a přitom ve své zaslepenosti nevíme, že jsme šlápli vedle. V případě, že by naše trefa do černého vyšla, tak stejně tím, že budeme sypat špínu z rukávů, šťastnější nebudeme. Vím, že největší špatnosti nedělají lidé kolem mě, ale ty nejbolestivější věci si sobě dělám sama. Že je to absurdní? Bohužel je to pravdivé.
Zkusme změnit názor... nasměrujte myšlenky o svých blízkých lidech místo negativních na ty hezké. Dívejme se na svět pozitivníma očima a začnou se dít zázraky.
Možná namítnete: "Nedějí se jen dobré věci." Nezaváhám a odpovím: "Máte pravdu, ale určitě i ty těžké chvíle se dají s pozitivním přesvědčením zvládnout lépe."

Prý špatná myšlenka vibruje tak silně, že nemusíte nic vyslovit a ten druhý jasně cítí. Pozor na negativní myšlenky a emoce, které se jako zhoubná nemoc šíří z jednoho na druhého, zákeřnější o to, že nejdou vidět. A proto neměňme celý širý svět, své přátelé a známé, ale zkusme udělat to zásadní. Změňme naše názory, mějme svět rádi, i přes jeho nedostatky, a nebo právě pro ty malé něžné nedokonalosti zachycující originalitu a jedinečnost světa. Zkusme změnit názory, dejme si s tím tu práci a uvažujme jinak. Možná pak budeme mít krásnější a bezpečnější svět.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Leri Goodness | Web | 18. srpna 2016 v 19:19 | Reagovat

Trefný článek!
Strašně mě mrzí, kolik lidí kolem mě řeší předsudky, které mnohokrát vzniknou v jejich hlavě, přitom se vůbec nezakládají na pravdě. Pravda, někdy je to těžké, nedělat si nic z toho, co si o nás kdo myslí, pokud jde o nějakou kritickou situaci, ale by nám to nemělo dělat žádné starosti. Akorát se tím plno z nás svazuje a omezuje.

2 Profesor Hagrid | Web | 18. srpna 2016 v 21:05 | Reagovat

Moc pěkné! :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama