Detoxikace pro dlouhý život - MUDr. David Frej

11. dubna 2017 v 16:11 | Markéta |  Knihy - takhle to cítím já...
Jela jsem autobusem a doslova hltala knihu pana doktora Freje Detoxikace pro dlouhý život. Na mých životních hodinách je za pět minut dvanáct. Můj organismus je překyselený a trpím velkou nadváhou. Výsledky jaterních testů taky nic moc. Co dělat?
Objednala jsem se u MUDr. Freje a jsem opravdu zvědavá, co mi řekne.
Pan doktor napsal několik publikací, tři mám doma a neustále v nich listuji.
Zpočátku mu příliš nedůvěřuji. Po své dvousetkilometrové cestě do Prahy a následkem svého onemocnění vypadám uboze, zpoceně a zoufale.
Dostávám od lékaře první pomocnou berličku. Seznam potravin, které bych měla jíst, a těch, kterých bych se měla vyvarovat. Určuje tak na základě mých krevních testů, které jsem si přinesla s sebou. Nechci přijmout fakt, že se budu muset starat o jídlo, protože on ten rohlík a salám je přece ta nejrychlejší varianta. Čeká mě ale ještě dlouhá cesta, než zjistím, že pokud se nebudu starat o to, co sním, příliš mnoho šancí nemám. Nerada vařím a pan doktor nechává všechno na mně, ale jemně mi naznačí, že jídlo je skutečně alfou a omegou našeho zdraví.
Ve své knize Detoxikace pro dlouhý život se zabývá mnoha otázkami, například proč je důležité věnovat pozornost detoxikaci, ale také popisuje funkci a činnost orgánů, které se na očistě podílejí. Detoxikace je vlastně kompletní vyčištění organismu, aby mohl zase plně a zdravě fungovat. Zjišťuji spoustu zajímavých a cenných informací.
Kniha nám nepřináší nejen nové poznatky, ale je především inspirativní. Každý si přijde na své.
U ledvin pan doktor doporučuje omezit překyselující a bílkovinnou stravu, protože ledviny oslabuje přísun zejména živočišných bílkovin přijímaných v mase a mléčných výrobcích. Pít bychom měli limetkovou vodu nebo vodu s citronem. Jablečný a brusinkový džus podporuje funkci ledvin. Petrželový čaj nebo šťáva podporují vylučování toxinů ledvinami, z bylin pak smetánka lékařská, zázvor, směs s kotvičníkem. Autor dále pokračuje informacemi o zažívacím ústrojí, kůži, plicích, lymfatickém systému, krvi a zakončuje hlavním detoxikačním orgánem - játry.
Dr. Frej upozorňuje, že při detoxikaci je nutné vyloučit bílý cukr, mléčné výrobky, bílou pšeničnou mouku a pšeničné a kynuté pečivo, ztužené a umělé tuky, červené maso, sóju, běžnou sůl, vejce, umělá sladidla a polotovary- a pak už následuje podrobný detoxikační návod a seznam detoxikačních bylinek. Kniha je zakončena zdravými recepty.

Je pravdou, že knihu nečtu jako román, ale mám ji ve své knihovně jako cennou knížku, protože tam najdu v pravou chvíli přesně to, co potřebuji vědět. Občas zalistuji, zastavím se a začtu se, tu a tam si připomenu, co už jsem dávno četla. A výsledek? Jaterní testy se zlepšily do normálu. Mám o deset kilo méně, ale nutno podotknout, že léčba je podpořena lázeňskou péčí a dohledem odborných lékařů. Doufám, že celé toto snažení povede k dalším dobrým výsledkům. Pevně v to věřím.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama