Koňská hříva vlaje v mých snech

24. června 2017 v 12:45 | Markéta

Nikdy se nevzdám svých snů. Co bych bez nich byla? Snad jen loutkou bez chuti do života a elánu. Ano, mé sny mi mnohdy značně dokáží život zkomplikovat, ale činí ho krásným a plnohodnotným.

Jako dítě mě vzali do stáje, uviděla jsem hříbátko a nikdo mě nebyl schopný z té stáje dostat. Následovalo nejkrásnějších sedm let strávených v koňském sedle. V mé duši bylo kdesi uvnitř cosi nepopsatelného. Něco co mě spojovalo s tím krásným zvířetem.

Jenže jak léta plynula, našla jsem si přítele a ačkoli jsem stále toužila mít koně, do popředí šly jiné zájmy. Dostala jsem prestižní práci v zahraniční firmě. A místo vlající hřívy a pozorování koně v pohybu, čištění a ježdění, zvítězily haldy papírů, dopisů a emailů. Ano, vydělávala jsem docela obstojně, ale byla jsem někdy skutečně alespoň trochu šťastná?

A v tom papírování jsem zcela zapomněla na své sny. Život si vybral svoji daň za mé pracovní nasazení a já se zhroutila. Následovala léčba, medikace. Měla jsem štěstí, protože na to, jak katastrofálně jsem na tom byla, jsem se z toho dostala. Ale má váha z hubené holky jezdící na koních se vyšplhala až k závratnému číslu.

A pak jsem potkala kamarádku. Nabídla mi navštěvovat stáj a vrátila mi štěstí a naplnění života. Ve stáji jsem neuvěřitelně šťastná. Nejenže tu jsou koně, které miluji, ale je tu i dobrá parta holek, které mě drží nad vodou. Daří se mi hubnout a mám slíbeno, když vytrvám a dostanu se na určitou hranici, že se vrátímzpátky do sedla.

Znovu se učím důvěřovat sama sobě, při úkonech s koňmi. Vodím je, češu a dělám všechny potřebné práce, které ke světu koní patří. Dělám je ráda. Holky ve stáji mě podporují a nemají to se mnou občas jednoduché. A můj manžel? Ten je super. Nejenže to toleruje, ale pravidelně pro mě i jezdí a vyzvedává mě.

Koně to je pro mě osudové naplnění, láska, ale i cesta k vlastnímu zdraví. Nikdy se nevzdám snu, že se dostanu zpátky do sedla a moc se na to těším.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 24. června 2017 v 15:22 | Reagovat

To je krásný článek, přeji ti hodně štěstí v životě i s koníčky, a nevzdávej to :)

2 Ortie | Web | 24. června 2017 v 15:55 | Reagovat

Moc pěkně napsaný článek :-) Přeji ti hodně štěstí :-)

3 Dominika | Web | 25. června 2017 v 14:07 | Reagovat

Krásný vyjádření lásky ke koníčkům, tak ať se vše daří....

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama