Strach z neznámého

30. června 2017 v 17:09 | Markéta
Prý jsou tři opěrné body v našem životě, které když se nám zhroutí, rozbije se celý náš svět.
Ty body jsou zdraví, vztah a práce.
Když onemocníme, dostaví se strach. Vážná nemoc s člověkem zamává od základů. Strach z neznámého, strach ze smrti. Musíme se zastavit. Najednou máme dostatek času na to, abychom probrali otázky, které jsme nepokládali za důležité. Problém je ale v tom, že ony otázky mají velkou hodnotu. Strach nás mnohdy dostane až na kolena, až na dno propasti, jenom proto, abychom si alespoň trochu uvědomili podstatu našeho chování, jednání a snad i našeho bytí na tomto světě.

Když nám jednoho dne oznámí partner, že už je to s námi zkrátka k nevydržení, myslíme si, že je konec světa. Opět je tu strach. Jak to zvládnu sám? Obstojím?
A pak se dostaví nekonečná bolest a pohrdání partnerem. Nevíme, jak dál, a zase si klademe mnoho otázek. Hledíme pravdě zpříma do očí a nestačíme se divit, co jsme zjistili. Že nejsme tak dokonalí, že je nám z toho všeho na nic. Bez chyb se ale nelze učit, jsou naší součástí.
Jednoho dne i tato bolest přebolí a my zjistíme, že jsme k našemu překvapení obstáli na výbornou.

Práce, náš chleba, naše živobytí. Výpověď leží na stole. Stát se to může právě nám. Že si jsme jisti svými kvalitami? Stoprocentně víme, že na nás čeká dalších deset míst. Ale to by nebyl život, aby nás nevytrestal. Věci mohou proudit svou řekou, svým vlastním proudem a silou. Nikde nás nechtějí, a když se nějaké to zaměstnání zadaří, neodpovídá našim představám. Je tu opět strach a stres. Proč a za co? Složenky si pravidelně platím, nikomu neubližuji, tak proč mě Bože takto trestáš?

A život jen mlčky naznačí:

Dělám to pro Tebe jen proto, abys neustrnul na místě, abys na sobě pracoval. Potřebuješ se posunout dopředu a bez změny není žádný vývoj možný. Změna je život a strach je dobrý učitel, byť někdy hodně nepříjemný. Zkus o něm někdy uvažovat třeba jako o svém příteli, žij naplno a navzdory bolesti neměj strach z neznámého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Eliss | Web | 30. června 2017 v 19:31 | Reagovat

Takové hodně negativní... ;-)

2 Chikulín | Web | 1. července 2017 v 22:20 | Reagovat

Přijde mi to jako shrnutí toho co nás tak může v životě potkat :-) pěkný

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama