Všechno je dobré - Hanka Synková

5. července 2017 v 9:59 | Markéta
Hanka Synková pochází z lékařské rodiny a vystudovala Karlovu Univerzitu. Osmnáct let pracovala v Českém rozhlase, ale objevil se u ní únavový syndrom po borelióze a lékaři jí nedokázali pomoci. Nic však nevzdává a vydává se hledat ztracené zdraví. Mění celý svůj život od základů.
Začíná cvičit, ochutnává a vaří. Rozšiřuje si znalosti o léčivých bylinkách, které ji naučila poznávat a milovat babička.
Je absolventkou Institutu životního stylu a přes deset let poradkyní zdravého životního stylu.

Držím v rukou její knihu Všechno je dobré, je to jedna z oblíbených v mé knihovně, protože mám ráda zahrádku, miluji bylinky, pěstuji keříky a inspirace nikdy není dost.
Nejprve záměrně vybírám bylinky a potraviny, které mě ohromí, nebo lépe řečeno, ty o kterých si myslím, že jsou mi šité na míru.
Padne volba na brusinky, které pěstuji na zahradě.
Mám je krátce, ale zatím se jim krásně daří a já bych si doma chtěla vyrábět v budoucnu vlastní brusinkovou šťávu nebo je zavařovat. Vím, chvíli si počkám.
Hanka nám o nich prozrazuje, že nás chrání před špatnými bakteriemi. Jsou vhodné při zánětech močového měchýře nebo u ledvinových kamenů.

Moje oči v knize upoutají také borůvky. Miluji je, nejenže jsou krásné, ale tvarohový borůvkový koláč je prostě neodolatelný. Dozvídám se, jak důležitou a cennou potravinou jsou. Patří k nezdravějšímu ovoci. Mají hodně flavonoidů, které působí jako antioxidanty. Obsahují pektiny, provitamin A, vitaminy skupiny B, vitamin C. Mají spoustu potřebných minerálů - vápník, hořčík, fosfor, mangan.

A že stejně jako já začínáte se zdravou výživou a tápete v mnoha potravinách? Pak se spolehněte na Hanku, ta vám pomůže se v méně známých potravinách orientovat a přidá i zajímavý recept.

Třeba adzuki neboli malé fazole. Uvítají je lidé trpící nemocemi ledvin. Adzuki obsahují dost fosforu a vápník. Když fazolky uvaříme hodně doměkka, přidáme podušenou cibulku a okořeníme majoránkou a česnekem, získáme velice dobrý a zdravý prejt.

Quinoa aneb merlík chilský. Že vás ten název zaskočil? Nenechte se zmást, je to výborná potravina, má více bílkovin než obiloviny, je v ní kvalitní olej, vitamíny zvláště skupiny B včetně kyseliny listové a minerály - železo, draslík, hořčík, zinek, měď, mangan. Quinoa se vaří podobně jako rýže. Můžeme ji konzumovat jako přílohu k slaným jídlům, ale taky jako samostatné jídlo třeba na sladko.

A na závěr chci zmínit svou oblíbenou bylinu. Je to aloe vera. Mám ji všude doma v květináčích. Je krásná, je léčivá a je mocná. A co o ní píše Hanka? Snižuje překyselení, pomáhá hojit žaludeční vředy a ulevuje u artritidy a astmatu, zlepšuje i stav střevní sliznice - třeba u Crohnovy choroby. Působí preventivně proti rakovině. Obsahuje vitaminy C, E, A, ale prý i vitamín B12 a všechny esenciální aminokyseliny.

Mohla bych pokračovat dál. Na konci knihy naleznete rejstřík s názvem "Pro případ, že nás něco trápí," kde si lze snadno vyhledat potravu vhodnou při neduzích, které Vám komplikují život.

Ke knize napsal krásný úvod básník a textař Spirituál kvintetu a Hradišťanu a také moderátor Českého rozhlasu František Novotný.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama