Slavné pohádky s oponou

12. listopadu 2017 v 11:29 | Markéta |  Knihy - takhle to cítím já...
Slavné pohádky s oponou
Kniha s malým divadélkem
Miloš Kratochvíl
Ilustrace: Markéta Vydrová


Jakmile jsem spatřila knihu Slavné pohádky s oponou, ihned mě zaujala. Je to kniha, po které nadšeně sáhne každé dítě, stejně jako maminka nebo tatínek. Není určena jen nejmenším, ale celé rodině. Děti a rodiče mohou strávit společné chvíle, na které budou dlouho vzpomínat. Společné dílo autora Miloše Kratochvíla a ilustrátorky Markéty Vydrové udělá z každého dítěte divadelního mistra.

Mají vaše děti rády divadlo? Kutí, tvoří a slepují? Výborně. Kniha je pro ně skvělá příležitost. Moudrost pohádek tak bude provázet bystrou mysl dítěte, které se bude moci hravou formou naučit nazpaměť veršíky a osvojí si i řadu dovednosti. Veršíky jsou nejen snadno zapamatovatelné, ale také vtipné a krásné.

Nejsem dítě, ale když vidím tuto knihu, sama cítím jistou nostalgii, a kdyby mi to nebylo hloupé, zahrála bych si. Lituji, že jsem už dávno odrostla a vzpomínám na doby, kdy jsem divadlo tak ráda hrála.
Mám však malého synovce, který knihu jistě ocení. Budeme hrát spolu. A to je pro mě důvod se k divadéku vrátit.

V první části knihy jsou pohádky O chytré princezně, Oslíčku otřes se, Tři přadleny, Dlouhý, Široký a Bystrozraký, Bajaja, Rozum a štěstí.
V zadní části jsou z tvrdého papíru nakresleny jednotlivé pohádkové postavy.
Každá pohádka je označena barvou, k níž je přiřazena stejná barva vystřihovánek.
Kniha je doplněna podrobným kresleným návodem, jak si vytvořit malé jevišťátko, následují návody na slepení zvířátek a stromů.

Knižní dárek tohoto typu udělá radost téměř každému dítěti. Miloš Kratochvíl a Markéta Vydrová jsou toho stoprocentní zárukou.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes | E-mail | Web | 19. listopadu 2017 v 13:37 | Reagovat

Škoda, že moje vnučky už jsou větší a tohle by je už nebavilo. ale je dobrý nápad takovým to hravým způsobem přitáhnout děti ke knize. V dnešním světě počítačů mám dojem, že už děti ani nemají o knihy zájem. Rodiče nemají snad ani čas na čtení pohádek před spaním. Pustí televizi nebo video a pak přikážou spát. A tak ani mnohé děti ani neví, že pohádky nejdříve někdo napíše, jiný si je přečte a pak natočí stejný nebo podobný film. A sama vím, že přečíst si knihu a mít v hlavě vlastní obrazy a představy je k nezaplacení.

2 Cecílie | Web | 20. listopadu 2017 v 9:19 | Reagovat

Určitě výborný nápad. Takovéhle knihy dokáží dát mnoho opravdu celé rodině. Já s dětmi hojně využívala také ty, co se do nich maluje a píše a tak...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama