Kryštofovy nebetyčné maléry - Markéta Zahradníková

15. ledna 2018 v 9:51 | Markéta |  Knihy - takhle to cítím já...


Jakpak to asi vypadá v nebi? Náš Anděl Kryštof se právě připravuje na veledůležitý úkol. Bude vyslán na Zemi, chránit malého človíčka, který se jmenuje právě jako on. Což není vůbec jednoduchá věc a musí se na to řádně připravit. Kryštof proto chodí do nebeské školy, kterou vede sám pan ředitel Beránek. Kryštof ho má velmi rád, stejně tak jako všichni jeho spolužáci - Anežka, Barunka, Samuel a Marcelek. Pan ředitel si totiž ví se vším rady a na každého je milý a přátelský. Kryštof si přeje být jednou stejný jako on.

Kryštof, popravdě řečeno, lidi moc nechápe, protože je ještě nedovyvinutý. Nechápe například, proč si lidé tak libují v číslech a věnují jim tolik času. Rozdělili si prý čas na sekundy, minuty, dny, měsíce ba i na celá staletí. Prý, aby věděli, kolik času jim ještě zbývá. Každý ale přece ví, jaká je to ptákovina, copak nějaký živáček ví, kolik času mu ještě zbývá?

Se svým bratrem Samuelem, uzavřeli velké přátelství a na důkaz toho si vyměnili andělské pírko. Oba jsou ale netrpěliví a nemůžou se dočkat narození svého svěřence. Jak to jen udělat? Kryštůfek má nápad. Půjčí si z nebeské knihovny velmi vzácnou knihu, která jim poradí, jak na to.
Pan Gutenberg je vezme na prohlídku knihovny a Kryštůfek se ptá na vzácnou knihu. Pan Gutenbergmu ji nechce půjčit, protože na takové čtení je ještě nedovyvinutý. Kryštůfek se však nemůže udržet a samou touhou vzplane a způsobí tím nechtěně požár v nebeské knihovně.

Kdyby nebyl Kryštof andělem, jistě by se zamiloval do Anežky. Nejenže je hezká, ale i překrásně voní. Jenže se občas poškorpí a musí pak své lotroviny vysvětlovat před Nebeskou radou a to není nic příjemného ani pro anděla.

Kryštůfek je také vyslán k nebeské bráně, aby se tam naučil, co bude pro svou práci na Zemi nezbytně potřebovat. Překvapí ho, že jsou i malé hříchy, před kterými i samotný anděl strážný zavře oči, ale jsou tam i lidé, kteří rovnou letí do Vylepšovny, protože si to zkrátka zaslouží.

V nebi má své místo i Lunapark se spoustou umělců. Je tam i Elvis Presley. Ten má o Kryštofa velký zájem, protože je prý andělský talent na hudbu a tanec. Potkáme tam i MagdalenuRettigovou, která prostě božsky vaří a Henryho Forda. Nebesa jsou plná zážitků a překvapení, ale i zde všechno má svůj řád a smysl.

Najednou se rozezní signál a přichází očekávaný okamžik. Kryštof i Anežka dostávají své svěřence.
Rychle letí do nemocnice a stanou před stejnými dveřmi a stejnými rodiči. Myslí, si že je to mejlka, ale jsou na omylu. Právě přichází na svět dvojčata.

Pro někoho krásný závěr knihy, pro mě trošku zklamání, protože jsem na poslední stránce knížky a těžko se s ní loučím. Kniha je psána krásným jazykem, vlastním pro dětského čtenáře. Kdykoliv jsem ji brala do ruky, věděla jsem, že nebudu mít nouzi o dobrou náladu. Sledovat Kryštofa, Samuela i Anežku s celou nebeskou radou i s celým vesmírným nekonečnem byl pro mě opravdu příjemný čtenářský zážitek.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes | Web | 15. ledna 2018 v 11:56 | Reagovat

Asi to bude zajímavé čtení, jen tohle je tedy konec knihy? :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama