Láska přichází po špičkách - Janette Okeová

2. února 2018 v 8:52 | Markéta

Říká se, že když se jedny dveře zavírají, druhé se otevřou. To ale hluboce zraněná Marty nevnímá. Prožívá jednu z nejtěžších bolestí. Vydala se na cestu na Západ se svým drahým Clemem, ovšem stačila sekunda, jeho kůň špatně šlápl a on spadl tak nešťastně, že se zabil. Marty ztrápená žalem a zasažena osudem neví, co bude dělat.
V největším zármutku za ní přichází cizí muž s prazvláštní nabídkou: "Vím, že nyní prožíváte těžké chvíle, ale přesto se vás musím zeptat. Žiju sám s malou holčičkou a není správný, aby tak malá holka neměla mámu," říká a navrhuje Marty sňatek. Vysvětluje, že právě zítra přijede farář, který do těchto končin jezdí jen jednou za rok. "Když se vám u nás nebude líbit, hned zjara můžete odjet a moji malou holčičku si vezmete s sebou," pokračuje a vypadá nešťastně.
Kdo je tento muž, že se opovažuje v době, kdy ještě neoplakala svého muže, přijít s takovou nabídkou?

Marty však nemá příliš na vybranou. Zůstala sama, těhotná a daleko od domova. Potřebuje přístřeší a jídlo. Nechce se jí kývnout, ale za daných okolností jí nic jiného nezbývá - a tak neochotně souhlasí. Jediné, co umí, je uvařit kávu. Její první pečení chleba skončí špatně, a tak zahrabe tvrdé pečivo do země, aby Clark neviděl. Stydí se a nechce se před ním vypadat, jako že se neumí postarat o rodinu. Na návštěvu přijíždí sousedka, s níž si Marty začne dobře rozumět. Ta jí ukáže vše potřebné pro vedení domácnosti a daruje jí spousta receptů. Z Marty se stává dobrá kuchařka. I malá Missie si začne na svoji novou mámu zvykat. Život na Západě však není jednoduchý a přináší spoustu nástrah a úskalí. Marty nadále prožívá svůj hluboký žal, zdá se jí, jako by bolest ze ztráty Clema neměla konce. Jednou ale přiveze Clark krásný šicí stroj s tím, že to měl být dárek jeho ženě. V jeho očích se objeví slzy a Marty si náhle uvědomí, že není sama, kdo prožívá ztrátu milovaného člověka. Marty umí šít, a tak Clarka překvapí svou zručností a malá Missie se raduje z nových oblečků. Dny plynou, Marty se narodí chlapeček, a ačkoliv si to Marty nechce připustit, cítí k tomu zprvu neznámému človíčku něco zvláštního. Jejich láska totiž nepřichází s velkým burácením, ale neznatelně a tiše. Jejich láska přichází po špičkách...

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 stories-of-a-chaotic-mind | Web | 4. února 2018 v 13:07 | Reagovat

Tak to si asi prectu

2 maupharinluner-sadness | Web | 7. února 2018 v 7:34 | Reagovat

To vypada zajimave

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama