Alison - Život nekončí

23. dubna 2018 v 8:18 | Markéta |  Knihy - takhle to cítím já...
Alison - Život nekončí
Pravdivý příběh zázraků, naděje a vítězství nad lidskou brutalitou
Napsala Marianne Thammová

Alison se právě vrací domů a než stačí nastartovat, někdo otevře dveře jejího vozu. Vidí dlouhý nůž a zcela zřetelně cítí jeho ostří. V tom okamžiku přistoupí ještě komplic. Nastává cesta hrůzy. Alison neví, kam mají namířeno, a netuší, jaký mají vlastně plán.
Chtějí ji znásilnit, nebo jí jen chtějí ukrást auto?
Zastavují na opuštěném místě, kde se povaluje plno odpadků. Alison už s jistotou ví, že ji chtějí znásilnit.

"Budeš se bránit?" Clintonův hlas mě přivedl zpátky do reality. Mlčela jsem snad celou věčnost a on to tušil. Podařilo by se mi rychle sáhnout přes jeho klín po noži, zabít ho a zamknout dveře dřív, než by se Theuns vrhl k autu? Nebo utéct do buše? Vyhlédla jsem ven. Obklopovala nás noc černá jak uhel a já dostala strach z toho, co by mě tam mohlo potkat. Nakonec jsem pochopila, že vzpírat se by bylo marné. Věřila jsem, že mi neublíží, když udělám, co žádají.

Alison doufá marně. Znásilněním však nic nekončí. Najednou ji jeden z mužů začne škrtit. Alison jen zoufale prosí o život, ovšem její prosby nejsou vyslyšeny; tedy prozatím. Cítí, jak jí povolují střeva, když si v šoku uvědomí, že jí muž prořezává hrdlo. Napočítá osm bodnutí. Vypadá jako mrtvá, proto útočníci odjíždějí.

Vytrácela jsem se do bezpečného prostoru bez hranic a času. Zaplavil mě pocit bezmezné volnosti a vyrovnanosti. Z té výšky jsem rozpoznávala osobu tam dole na zemi. Věděla jsem, že jsem to já, a pocítila silné pouto k této krvácející, poraněné dívce, ležící na břiše. Zdálo se mi, že je to malá holčička, kterou tak dobře znám. Nedocházelo mi, že toto je smrt sama. Jak bych to mohla vědět?

Alison dostává na vybranou: zemřít, nebo bojovat o život. Nemá hrůzu ze smrti - spíše naopak, ale na druhé straně zoufale touží, aby dva muži, kteří jí tolik ublížili, byli dopadeni a náležitě potrestáni. Děj, který pak následuje, je téměř neuvěřitelný. Alison se s proříznutým hrdlem a silně pobodaným břichem vydává hledat nejbližší silnici, kde je aspoň malá naděje, že ji najdou lidé.
Má štěstí na mladého studenta veterinární medicíny, který nepropadne panice a poskytne jí první pomoc. Udělá přesně, co má. Alison se dostane do rukou týmu kvalifikovaných lékařů, kteří ji operují. Ani jeden z nich nechápe, jak mohla taková zranění přežít.

Člověk by si myslel, že Alison má nejhorší za sebou, ale nejtěžší boj ji čeká v běžném životě. Vyrovnat se s následky znásilnění je cesta plná úskalí a přináší s sebou především psychické potíže.

Odjakživa jsem hledala smysl života a strávila jsem tři roky sebepoznáváním, kdy jsem opakovaně přemítala o tom, proč jsem na tomto světě a jaký je úkol nás, lidských bytostí. A nyní mám za sebou trauma, o němž bych si nemyslela, že mě potká. Jaký význam v tom všem vězí? Dnes bych snad měla být dostatečně připravená přijmout ten zázračný dar, jímž je život, a držet ho v dlaních a srdci jako drahocennou, vzácnou věc.


 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 MarijaKes | Web | 24. dubna 2018 v 11:10 | Reagovat

Určitě stojí za přečtení.

2 Lukas | Web | 6. května 2018 v 13:09 | Reagovat

[1]: To Vám věřím! Už se na zaměřuji svou pozornost.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama